femtosolar.pl

Dywan do pokoju goścmoja-strefago, najlepszy wybór

Dywan do pokoju goścmoja-strefago, najlepszy wybór

Dywan do pokoju goścmoja-strefago, najlepszy wybór

Dywan w pokoju gościnnym jest jego niewątpliwą wizytówką. Powinien pasować do pozostałych elementów wyposażenia takiego pokoju.

Wybieramy dywan do pokoju goścmoja-strefago

Jeśli w pokoju gościnnym znajduje się klasyczna, drewniana podłoga – można postarać się o efektowny dywan indyjski. Oryginalne dywany indyjskie zakupić można na licznych aukcjach internetowych w sieci. Mają one różnorodną rozpiętość i rozmiary. Gama kolorystyczna i wzornicza także pozostawia ogromny wybór. Dywan indyjski w pokoju gościnnym odnajdzie się znakomicie, gdy zachowamy spójność i całą resztę wyposażenia urządzimy w stylu indyjskim. Trzeba będzie zatem nabyć specyficzne zasłony z wyszywanymi mandalami.

Pokój gościnny, salon to miejsce reprezentacyjne, a jednocześnie narażone na przeróżne zabrudzenia z powodu dużej intensywności ruchu. Dlatego położone w nich dywany powinny być dobre jakościowo, eleganckie, miłe w dotyku, sprężyste a jednocześnie odporne na uszkodzenia mechaniczne. Przy wyborze dywanu do tych pomieszczeń nie powinniśmy iść na kompromisy.

Kiedy dywan dobrze się prezentuje, na meblach ustawić można ozdobne figurki drewniane z dalekich podróży do Indii, jeżeli takie posiadamy. Dla osób ceniących bardziej ascetyczny sposób wyposażenia wnętrz polecamy proste wykładziny o rozbudowanych motywach graficznych. Są one znacznie tańsze od wyszukanych dywanów, jednak niemniej efektowne. Dywany stylizowane na okres secesji także zadają szyku na podłogach wielu pokoi przeznaczonych dla gości. Są niezwykle urodziwe, tkane z naturalnych surowców, a do tego także niezwykle łatwe w pielęgnacji.

Dywan do ciemnych podłóg

Do ciemnych podłóg drewnianych proponujemy wybierać dywany o gamie kolorów jasnych i prostych. Dzięki temu ociepli się klimat ciemnej podłogi i pomieszczenie nie będzie wyglądało zbyt ponuro. Przy wejściach do pokoi gościnnych położyć można także miniaturowe dywaniki. Są one niewielkiego rozmiaru, ale mogą skutecznie ozdobić obszary przy drzwiach i w pewnym stopniu zastępować także wycieraczkę. Dywany umieszczone w pokojach gościnnych dobrze jest przynajmniej raz w miesiącu czyścić specjalnymi kosmetykami. Trzepanie dywanów oczywiście powinno być normą, jeśli dbamy o czystość i schludność elementów wyposażenia pomieszczeń.

Wybierając dywan, który ma zakrywać całą podłogę w pokoju, zaleca się, żeby odległość między ścianą a każdym brzegiem dywanu wynosiła co najmniej kilkadziesiąt centymetrów, nawet do metra.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Brak komentarzy

Nie ma komentarzy w tej chwili, dodaj coś!

Napisz komentarz

Write a Comment