femtosolar.pl

Tablice korkowe, przydatna rzecz w domu i biurze

Tablice korkowe, przydatna rzecz w domu i biurze

Tablice korkowe, przydatna rzecz w domu i biurze

Tablice korkowe sprzedawane są nie tylko w sklepach z wyposażeniem wnętrz. Spotkać je można także w klasycznych punktach typu „Wszystko po 4 złote”, co dowodzi wielkiej ich popularności.

 

Do czego mogą się nam przydać tablice korkowe?

Czy stosuje się je jedynie w szkołach i biurach? Do czego może być jeszcze wykorzystywany korek jako surowiec? Tablica korkowa to nośnik informacji, którym możesz z powodzeniem zastąpić magnesy na domowej lodówce. Często zdarza się tak, że z samego rana, przy nawale codziennych obowiązków chcemy przekazać coś na karteczce przyczepianej magnesem do lodówki członkom naszej rodziny. A że jeszcze śpią –  nie chcemy ich budzić. Pośpiesznie przyczepiane magnesami karteczki mogą pod wpływem przeciągu lub niedbałego umieszczenia magnesu spaść na podłogę i zaginąć.

Dzięki przyczepieniu karteczek z informacjami na tablicy korkowej za pomocą szpileczek żadna kartka nie zginie. Domownicy odczytają w porę, co trzeba zakupić na domowy obiad lub o której godzinie przychodzi inkasent z gazowni. Dzięki tablicom korkowym prozaiczne czynności domowe oraz wysyłanie sobie komunikatów stało się jeszcze prostsze.

 

Zastosowanie tablic korkowych

Tablica motywacyjna. Bardzo się przydaje taka tablica kiedy dążymy do jakiegoś celu, chcemy się zmienić lub zastosować nowość w naszym zachowaniu, mamy coś skomplikowanego do wykonania, często po jakimś czasie brakuje nam zapału. Można wtedy wykorzystać tablicę korkową, przyczepiając do niej zdjęcia czy niewielkie przedmioty kojarzące się z tym celem — zdjęcia z miejsca, które chcemy odwiedzić, czy np. plany domu, który chcemy wybudować. Mając je przed oczami będzie nam łatwiej pamiętać, że działamy z konkretnego, bardzo przyjemnego powodu.

W pokoju nastolatka ma także szerokie zastosowanie. Osoby w wieku nastoletnim mają najczęściej bardzo napięty harmonogram pracy. Aby wszystko ze sobą pogodzić, dla wygody najłatwiej będzie przypinać plany lekcji i plany zajęć popołudniowych na tablicy korkowej obok siebie, by mieć jasność, że jedne zajęcia dodatkowe nie kolidują z innymi. Korek to bardzo wdzięczny surowiec. Służy on nie tylko do wytwarzania praktycznych tablic. Z tego surowca wytwarza się także lekkie meble i drobne elementy wyposażenia wnętrz. Ostatnio korek zaczyna się odnajdować także w dziedzinie mody. Podeszwy korkowe do butów damskich i męskich zjednały sobie wielu sympatyków.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Brak komentarzy

Nie ma komentarzy w tej chwili, dodaj coś!

Napisz komentarz

Write a Comment